İPEKYOLU ŞEHİR PORTALI

Ayaşta Nerede Kalınır?
Ayaşta Nerede Kalınır?

Ayaşta Nerede Kalınır?

Ankara şehir merkezine 80 km uzaklıkta bulunan ve şehrin tarihi ve turistik bir ilçesi olan Ayaş, termal ve şifalı suları ve kaplıcaları ile ünlüdür.


1950’li yıllarda ilçe statüsüne kavuşan ve gelişimini sürdüren Ayaş ilçesi, şifalı suları ve tarihi değerlerinin aksine, kültürel mirası ve doğal güzellikleri ile de şehrin önemli bir turizm merkezi olmuştur. Yapay deniz ve plaj gibi olanaklar sunan konaklama tesislerinin de bulunduğu Ayaş ilçesi, hem beş yıldızlı lüks bir otelde konaklamak hem de pansiyon tipi uygun fiyatlı bir konaklama seçeneği için tercih edilebilir.


Ayaş’ta Nerede Kalınır?

Ayaş’taki konaklama taleplerinin çok büyük bir bölümü, şifalı ve termal kaplıcalı otel konseptinde konaklamak isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından ortaya konulmaktadır. Bu nedenle, Ayaş’taki konaklama tesislerinin büyük bölümü termal otel konseptlidir.


Ayaş’taki termal oteller, yaz ve kış mevsimleri de dahil olmak her mevsim tatil yapmak için uygundur. Bölgede ve bölgeye yakın noktalarda yer alan müze ve tarihi yerler de ziyaretçilere keyifli bir tatil geçirme fırsatı sunmaktadır.


Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerinin sunulduğu Ayaş’ta lüks bir konaklama için Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness ve Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara tercih edilebilir. Daha uygun fiyatlı konaklama için ise; Naskon Sapphire Resort Spa & Aquapark, Hitit Ayaş Termal ve Ayaş İçmeleri ve Kaplıcaları tercih edilebilir.


Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness


Ayaş’ta Hacıveli Mahallesi’nde bulunan Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness beş yıldızlı bir konaklama yeridir.


Lüks otel konsepti, merkezi konumu ve otel olanakları ile çocuklu aileler için de uygun olan otel, toplamda 146 odası ile hizmet vermektedir. Otelde; restoran ve bar, spa, kapalı yüzme havuzu, çocuk kulübü, spor salonu, ofis, teras, odalarda klima, ücretsiz kahvaltı, ücretsiz internet ve otopark gibi olanaklar mevcuttur.


Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness; Harikalar Diyarı’na 33 km, Göksü Parkı’na 43 km uzaklıktadır. Otel, en yakın havalimanına ise ortalama 1 saat sürüş mesafesindedir.


Ayaş’ta lüks bir otelde konaklama için tercih edebileceğiniz Prestige Thermal Hotel Spa & Wellness’ın standart odalarında konaklama ücreti, yıl içerisinde ortalama 800- 950 ₺ arasında değişmektedir.


Hattuşa Vacation Termal Club Ankara


Ayaş ilçesinde Akkaya Mahallesi’nde bulunan Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara dört yıldızlı otel konsepti ile hizmet vermektedir.


Toplamda 200 odası bulunan otelde; restoran ve bar, tam donanımlı spa, kapalı yüzme havuzu, su parkı, kaplıca, ücretsiz internet, tenis kortu, otopark, bölgesel ulaşım servisi, ücretsiz açık büfe kahvaltı, çocuk kulübü, çocuk havuzu, ücretsiz internet gibi olanaklar mevcuttur.


Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara; Spor ve Zindelik Parkı’na 18 km, Beypazarı Müzesi’ne 30 km, Doğan Gürbüztürk Parkı’na 30 km, Kurşunlu Camisi’ne ise 21 km uzaklıktadır. Otel, en yakın havalimanına ise yaklaşık 1 saat sürüş mesafesindedir.


Termal otel konseptli bir otelde konaklamak için tercih edebileceğiniz Hattuşa Vacation Thermal Club Ankara’nın standart odalarında konaklama ücreti 800-950₺ arasında değişiklik göstermektedir.


Naskon Sapphire Resort Termal Spa & Aqua


Ayaş’ta Uğurçayırı Mevkii’nde bulunan Naskon Sapphire Resort Spa & Aquapark üç yıldızlı konaklama seçeneği sunan bir oteldir.


Çocuklu aileler için de uygun olan otel, toplamda 2 açık ve 3 adet kapalı havuzu ile hizmet vermektedir. Toplamda 217 odası ile hizmet veren Naskon Sapphire Resort Spa & Aquapark’ta; günlük kat hizmeti, restoran, tam donanımlı spa, ücretsiz su parkı, çocuk bakıcısı, sauna, ofis, gidiş- dönüş havaalanı transferi, ücretsiz açık büfe kahvaltı, ücretsiz internet, çocuk oyun alanı ve odalarda küçük mutfak gibi olanaklar mevcuttur.


Otel; Spor ve Zindelik Parkı’na 10 km, Beypazarı Müzesi’ne 30 km, Doğan Gürbüz Parkı’na 32 km, Kurşunlu Cami’ye 34 km ve Harikalar Diyarı’na 40 km uzaklıktadır. En yakın havalimanına ise 60-70 dakika sürüş mesafesindedir.


Naskon Sapphire Resort & Spa’da konaklama ücreti, yıl içerisinde kişi başı ortalama 600-650 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.


Hitit Ayaş Termal


Ayaş ilçesinde Akkaya Mahallesi mevkiinde yer alan Hitit Ayaş Termal, iki yıldızlı konaklama seçeneği sunan bir oteldir. Açık havuzu ve otel olanakları ile aile ile konaklamalar ile de uygundur.


Termal tatil konsepti ile hizmet veren Hitit Ayaş Termal’in toplamda 200 odası bulunmaktadır. Otelde; kapalı termal havuz, açık termal havuz, spa merkezi, yapay bir deniz ve plaj, spor alanları, alışveriş alanları, rekreasyon alanları, yeşil alanlar bulunmaktadır. Otelde ayrıca, Ankara’nın yöresel lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz bir restoran ve bir termal sağlık merkezi de bulunmaktadır.


Termal suların şifalı etkilerinden faydalanmak için konaklayabileceğiniz Hitit Ayaş Termal’de 600-650₺ arasında değişmektedir.


Ayaş İçmeleri ve Kaplıcaları


Ayaş ilçesinde İçmeler mevkiinde yer alan Ayaş İçmeleri ve Kaplıcaları, hem pansiyon hem de otel tipi konaklama seçeneği sunan bir tesistir.


Şehir merkezine 85 ve Ayaş ilçe merkezine 25 km mesafede bulunan tesis, huzuru ve oksijeni buluşturan atmosferi, şifalı termal suları ile gerçek bir şifa cennetidir.


Tesisin otel bölümünde; Türk hamamı, şifalı kaplıcalar ve içmeceler, kapalı yüzme havuzu, sauna, internet, kahvaltı gibi olanaklar mevcuttur. Pansiyon bölümünde ise; termal su, şifalı kaplıca ve içmeceler, Türk hamamı bulunmaktadır.


Ayaş İçmeceleri ve Kaplıcaları’nın otel bölümünde gecelik konaklama ücreti ortalama 500-650₺ arasında değişmektedir. Pansiyon bölümünde konaklama ücretleri için tesisi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.